Zakopane z dziećmi. Zakopiańskie atrakcje dla rodzin.

Czerwiec 10, 2020

Planujesz wyjazd do Zakopanego i szukasz atrakcji dla rodziny? Wyjazd z dziećmi do Zakopanego daje wiele możliwości spędzenia czasu w sposób aktywny. Podpowiadamy gdzie iść, aby rodzinne wyjazdy do Zakopanego były atrakcyjne dla każdego!

ZebraBus.pl to nowy przewoźnik autobusowy, który rozwija ofertę przewozów w kierunkach rejonów turystycznych. Nasza firma łączy w bezpośrednich połączeniach polskie i słowackie Tatry m.in. z Katowicami, Sosnowcem, Jaworznem oraz Krakowem. Rozkład jazdy pozwala na jednodniową wycieczkę (wyjazd rano – powrót wieczorem).

Sprawdź godziny i miejsca odjazdów.

Szlaki dla rodzin z dziećmi

W Tatry najczęściej jedziemy po to by obcować z naturą oraz ruszyć na szlak. To, że są z nami dzieci wcale nie oznacza, że musimy zrezygnować z górskich wędrówek. Jeśli chcesz pokazać piękne widoki i “zarazić” miłością do gór zdecyduj się na zwiedzanie dolin. 

Pamiętaj, że wybierając się na szlak trzeba zawsze przygotować się do prognozowanych warunków atmosferycznych. Nie ma złej pogody – są tylko źle dobrane ubrania. Dlatego zainwestuj w odpowiednie buty trekkingowe dla dzieci, które zdadzą egzamin zarówno w upalne lato jak i w przypadku deszczu. Kiedy już spakowałyście prowiant i jesteście gotowi na wyprawę zadbaj o atrakcje dla najmłodszych. Niestety często dzieci nudzą się chodzeniem. Wtedy warto rozbudzać ich ciekawość np. wręczając atlas roślin lub mapę szczytów. Dzięki temu młodzi odkrywcy nie tylko będą poszerzać swoją wiedzę na temat otoczenia, ale też z większą ochotą będą chcieli poznawać kolejne miejsca na szlaku.

Wybierając się na wyjazd z ZebraBus.pl możesz wysiąść w okolicy szlaków prowadzących do Doliny Białego, Kościeliskiej lub Strążyskiej, odwiedzić Rusinową Polanę oraz wąwóz Kraków. Dla rodzin, które chcą zdobyć szczyt polecamy na początek szlak na Ornak bądź Gęsią Szyje. 

Sprawdź na naszym blogu aplikacje dzięki którym zaplanujesz dokładnie swoją podróż. 

Miejsca, które nigdy się nie znudzą w Zakopanem

Duża część turystów przyjeżdżając do Zakopanego obowiązkowo za każdym razem odwiedza Krupówki oraz Gubałówkę. Nie ma w tym nic złego, bo to właśnie przejażdżka kolejką linową lub zjazd zjeżdżalnią grawitacyjną to atrakcje uwielbiane przez dzieci. Tutaj również można wprowadzić element zabawy rodzinnej wręczając dzieciom mapę na której zaznaczać będą swoje ulubione sklepy i atrakcje. Nasz przystanek w Zakopanem znajduje się przy najbardziej popularnej ulicy stolicy Podhala dlatego od razu po opuszczeniu autobusu możecie włączyć się w życie miasta. 

Na liście miejsc w centrum Zakopanego rodzinne atrakcje stanowią dużą część propozycji dla turystów. Poza odwiedzenie straganów z pamiątkami i udanie się na góralską ucztę warto odwiedzić:

      • Skocznia narciarska Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza – dojście na miejsce 30 minutowy spacer od przystanku ZebraBus.pl . Najsłynniejszą i największą polską skocznie narciarską można oglądać nie tylko z dołu, ale również wjechać na jej szczyt i oglądać widoki z belki startowej. Na górze znajduje się platforma widokowa oraz kawiarnia. Szczęśliwcy mogą załapać się również na obserwowanie treningów skoczków narciarskich.

     

    • Kolejką na szczyt – warto pamiętać, że na szczycie Gubałówki również nie można się nudzić. Wjazd kolejką linową trwa około 3,5 minuty, ale można również przejść trasę na szczyt pieszo i zajmuje to około godziny. Warto też zakupić bezpośredni bilet ze Śląska do Witowa i stamtąd wyruszyć na szczyt Gubałówki (około 2 godziny marszu). Największa atrakcją jest panorama na Tatry. To widok, który każdy chce mieć na swoich pamiątkowych fotografiach. Dzieci mogą wyszaleć się w parkach linowych o różnych stopniach trudności i obowiązkowo raz w życiu każdy powinien zjechać zjeżdżalnią grawitacyjną. Jej długość to aż 750 metrów i można osiągnąć prędkość nawet do 50 km/h. Na szczycie nie brakuje restauracji oraz barów.

  • Targowisko pod Gubałówką oraz stragany z pamiątkami na Krupówkach – to miejsca, które odwiedzamy często podczas spaceru i nasze dzieci nie pozostaną obojętne na pamiątki wystawione przez sprzedawców. Warto znaleźć zajęcie naszym małym poszukiwaczom. Tutaj sprawdzi się lista rzeczy, które “muszą” znaleźć podczas spaceru. Przygotowanie takiej listy nie powinno być problemu, a ilość zdobytych punktów może stanowić np. wartość nagrody za którą dzieci będa mogły kupić pamiątkę dla siebie. Przykładowa lista rzeczy do znalezienia przez dzieci.

Co robić w deszcz w Zakopanem?

Kiedy pogoda zmieni się na deszczową Zakopane nie pozwoli nam się nudzić. Wraz z rodziną możesz wybrać się do Myszogrodu! To miejsce, które przełamuje stereotyp myszek, których trzeba się bać. Wychodząc z tego miejsca jest duża szansa, że staniesz się miłośnikiem gryzoni. Myszogród Zakopane to Mysi Park Rozrywki w którym na ponad 200 m2 powierzchni. Przez szybę możemy obserwować jak wygląda życie na mysim staktu kosmicznym, stoku narciarskich lub co zamawiają myszki w restauracji. Wiele gatunków myszy w jednym miejscu można spotkać w samym centrum Zakopanego ul. Krupówki 81b.

Mimo, że chmury zasłoniły szczytu nie trzeba zrezygnować z poznawania flory i fauny Tatry. W Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN mozna z bliska zobaczyć piękno górskiej przyrody. Edukacyjny spacer zajmuje około godziny i pozwala na zrozumieniu jak działa natura w Tatrach. Trójwymiarowe makiety, pokazy filmów w tym 4d, multimedialna sala odkryć to tylko kilka dowodów na to, że każdy mały (i nie tylko :)) odkrywca z chęcią odwiedzi to miejsce. Miejsce można odwiedzać bezpłatnie po wcześniejszej rezerwacji wejścia na stronie biletcep.tpn.pl Centru Edukacji znajduje się na ulicy Chałubińskiego 42a czyli koło 30 minut spaceru od Krupówek.

Zakopane to miejsca w którym można spotkać wielu ciekawych ludzi. Do górskiej stolicy Polski przyjeżdżają celebryci i gwiazdy znane z telewizji. Jeśli nie uda Ci się spotkać nikogo sławnego na żywo, możesz wybrać się na Wystawę Figur Woskowych EXPO Krupówki. Ponad 60 figur znanych postaci znajduje się na Krupówkach pod numerem 60. Poza możliwościa wykonania sobie pamiątkowych zdjęć z gwiazdami zagranicznymi znajdziesz również wiele postaci z Polski! Na miejscu jest również sala z papugami, laserami oraz labirynt luster gdzie dzieci będą mogły aktywnie i ciekawie spędzić czas.

Jeśli planujesz podróż z ZebraBus.pl pamiętaj, że możesz również dojechać z nami do Term Chochołowskich gdzie niezależnie od pogody spędzisz dzień wśród 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. Sprawdź ofertę, którą przygotowaliśmy dla sympatyków wodnych szaleństw.

Skorzystaj z oferty ZebraBus.pl dla rodzin i grup. Dzieci poniżej 15 lat otrzymują 40% zniżki na bilet przejazdu (Wymagany dokument poświadczający wiek dziecka – do okazania kierowcy), a zniżka grupowa przysługuje już od 3 osób i jest to 10% tańszy przejazd dla całej grupy.

Sprawdź rozkład jazdy do Zakopanego