Tatry Zachodnie w Słowacji. Gdzie warto pojechać?

Sierpień 20, 2020

Wyjazd w Tatry cieszy się dużym zainteresowaniem. Urlop w Zakopanem oraz weekend na Podhalu to ostatnio popularny kierunek wśród turystów. Co warto zwiedzić w górach? Nie ograniczaj się tylko do polskich szczytów. Dołącz do pasażerów Eurolinii Tatry i poznaj również Słowackie atrakcje. Autobusy Eurolinii kursują pomiędzy Bukowiną Tatrzańską i Dolnym Kubinem kilka razy dziennie. Sprawdź rozkład jazdy

Tatry Zachodnie – Słowackie Doliny

Polscy turyści często podróżują w stronę Zakopanego, Bukowiny Tatrzańskiej, Kościeliska, Chochołowa i okolic. Jednak oprócz popularnych miejsc w górach warto odwiedzić, te które są nie odkryte przez wielu turystów. Zachodnie Tatry są jeszcze niezbyt popularne, a atrakcji tam nie brakuje. 

Tatry Zachodnie są pełne pięknych miejsc i dolin. Nie brakuje tutaj tras łatwych do przejścia jak i tych wymagających dobrej kondycji i doświadczenia. Dużą zaletą Słowacji jest mała ilość turystów co pozwala na relaks podczas spacerów, czego czasem brakuje po polskiej stronie Tatr.

Trasy na Słowacji są stosunkowo krótkie dzięki czemu można zorganizować sobie jednodniową wycieczkę z powrotem tego samego dnia. Nasz rozkład jazdy Eurolinii Tatry pozwoli zaplanować wyjazd na Słowację w różnych godzinach w ciągu dnia. 

Warto odwiedzić w Tatrach Zachodnich miejsca takie jak Dolina Juraniowa, Umarła Przełęcz, Dolina Bobrowiecka, Dolinę Cichą Orawską, Szatanową Polanę. Koniecznie trzeba zobaczyć też Roháčské plesa.

ZOBACZ CENNIK BILETÓW NA SŁOWACJĘ

Rohacze – czyli szczyty Tatr Zachodnich

Często wymieniane wśród najpiękniejszych szczytów Tatr Zachodnich są Rohacz Ostry, Rohacz Płaczliwy. Rohacze są uznawane za najtrudniejsze do przejścia w tej części Tatr. Jest to trasa, która potrafi zweryfikować umiejętności Tatromaniaków dlatego zalecamy, aby wybrać ten szczyt tylko gdy posiadasz dobrą kondycję i doświadczenie we wspinaczce wysokogórskiej. Trasy dla turystów co roku otwarte są od 15 czerwca do 1 listopada.

Wybierając się w Tatry Zachodnie pamiętaj o wykupieniu ubezpieczenia ponieważ działania, które prowadzi Horská záchranná služba (odpowiednik polskiego TOPR) są płatne. Warto też pamiętać o wyrobieniu Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ). Planując wspinaczkę na Rohacze pamiętaj o odpowiednim zapasie wody ponieważ na szlaku praktycznie jest ona niedostępna. 

ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl