Odwiedź Dolinę Chochołowską zimą

Styczeń 28, 2020

Dolina Chochołowska to wyjątkowe miejsce nie tylko w letni czas – zimą jest jeszcze bardziej niezwykła i zachwyca pięknymi widokami.

Dolina Chochołowska jest największą i najdłuższą doliną w polskich Tatrach. Choć najczęściej odwiedzana jest w okolicach kwietnia, kiedy pokryta jest fioletowymi dywanami krokusów, to obecnie jest celem podróży także w zimie. Śnieżny puch przy słonecznej, ale mroźnej pogodzie pięknie prezentuje się podczas spacerów.

 

Jeśli chcesz wybrać się do Doliny Chochołowskiej – nie zwlekaj – rezerwuj bilety i jedź razem z nami!

Wyjazdy – codziennie – o 5:50 lub 11:40 z Katowic, przez Sosnowiec, Jaworzno, a także Kraków, przyjazd do Doliny Chochołowskiej będzie o godzinie 9:38 lub 15:28.

Jedną z najprostszych propozycji przebycia Doliny Chochołowskiej jest przejście z Siwej Polany szlakiem do schroniska PTTK na Polanie Chochołowskiej. Stamtąd można wybrać się dalej, do Doliny Jarząbczej lub zawrócić, jeśli uznamy, że warunki nie są dostatecznie dobre. Z przystanku przy skrzyżowaniu, przy którym zatrzymuje się autobus wystarczy przejść 0,8 km (jakieś 10 minut), do Siwej Polany, gdzie zaczyna się zielony szlak.

Autobusy powrotne z przystanku Dolina Chochołowska – Skrzyżowanie w kierunku Śląska i Krakowa odjeżdżają o 11:10 oraz 17:40.

 

Pamiętajcie, że w górach należy zachować szczególną ostrożność, zwłaszcza zimą!
– Warunki na szlaku mogą zmienić się w każdej chwili, słoneczna pogoda może przemienić się w śnieżną zamieć.
– Należy obserwować ostrzeżenia na bieżąco i nie ryzykować!
– Odpowiednie obuwie oraz ubranie również wpływają na nasze bezpieczeństwo i komfort wycieczki, niezbędny jest również prowiant oraz termos z ciepłym napojem.

 

ZebraBus zabierze Cię w Tatry codziennie! Rezerwuj bilety i ciesz się niezwykłymi widokami

 

Bilety do nabycia: Kup teraz

 

Do zobaczenia na Podhalu!

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl