Najlepsze termy na trasie ZebraBus. Które Termy wybrać?

Sierpień 13, 2020

Podróżując ZebraBusem za cel swojej podróży możesz wybrać baseny termalne i skorzystać z relaksu w wodzie nie tylko w wakacje, ale przez cały rok. Kiedy podczas wyjazdu w góry dopadnie Cię deszcz warto wybrać się do Term. Baseny, sauny i jacuzzi w Tatrach przyciągają turystów. Na trasie autobusów przewoźnika ZebraBus znajdują się aż 3 ośrodki z ciepłymi basenami. Sprawdź cenę przejazdu

Zarówno w niepogodę jak i słoneczne dni przebywając na urlopie w górach warto poznać ofertę basenów termalnych. Dzięki kursującym po Podhalu autobusom Eurolinia Tatry przewoźnika ZebraBus kilka razy dziennie można dojechać do wybranych przez siebie Term. Na które termy warto pojechać? Zobacz propozycje miejsc, które znajdziesz na naszej trasie.

Chochołowskie Termy – Największe termy na Podhalu

Do Chochołowskich Term dojedziesz zarówno Eurolinią jaki kursem ZebraBus. Bez przesiadek możesz podróżować z m.in. Tarnowskich Gór, Katowic, Sosnowca, Jaworzna, Krakowa, Zakopanego oraz ze Słowacji.

Chochołowskie Termy są największe na Podhalu – łączna powierzchnia lustra wody wynosi 3000 m2. Termy oferują aż 30 basenów i beczek z wodami termalnymi, które mają lecznicze i terapeutyczne właściwości. Oprócz tego możliwe jest korzystanie z saunarium, basenów pływackich, a także zjeżdżalni.

Najmłodsi mają do dyspozycji strefę dla dzieci. Na terenie obiektu znajdują się również trzy zjeżdżalnie. W ofercie jest Strefa saunowa oraz oferta SPA. Dodatkową atrakcją jest grota solna wykonana w całości z brył solnych, a także izba solna z wodną kaskadą.

Oprócz tego w okresie letnim na zewnątrz dostępna jest piaszczysta strefa z leżakami, a także bar przy basenie. Baseny zewnętrzne termalne z atrakcjami wodnymi (rwąca rzeka lub sztuczna fala, dysze wodne), miejsce do gry w koszykówkę i siatkówkę w wodzie. Strefa lecznicza oraz strefa pływacka.

Termy Bukovina – baseny w Tatrach

Do Bukowiny Tatrzańskiej kursują autobusy linii Eurolinia Tatry. Wysiadając na przystanku Bukowina Tatrzańska – Klin znajdujemy się niedaleko Term Bukovina. W to miejsce dojedziesz wg rozkładu jazdy autobusów bezpośrednio z Kościeliska, Chochołowa, Poronina i Zakopanego oraz ze Słowacji.

Termy Bukovina znajdują się blisko Tatrzańskiego Parku Narodowego dlatego turyści spędzających dłuższy wypoczynek w górach często w przypadku niepogody decydują się na wygrzewanie w gorącej wodzie. Centrum rozrywki dla całej rodziny oraz ośrodek uzdrowiskowy i rehabilitacyjny – tak najczęściej opisywane jest to miejsce.

Jeśli lubisz odpoczywać wśród natury to połączenie wody oraz widoków na szczyty górskie może być dobrym pomysłem. Termy w Bukowinie w swoim kompleksie posiadają, aż 12 basenów: 6 wewnętrznych i 6 zewnętrz­nych. zjeżdżalnię oraz specjalne pływalnie dla najmłodszych. Na terenie Term bukowiańskich dostępne są również sauny m.in. rzymska, fińska, góralska, kwiatowa, na podczerwień oraz SPA i rehabilitacja. Woda termalna pozyskiwana z odwiertu w Bukowinie Tatrzańskiej.

Termy Oravice – Termy na Słowacji

Przebywając na urlopie w Zakopanem warto wraz z Eurolinią Tatry udać się na Słowację i odwiedzić Termy Oravice. Zaplanuj swój wyjazd i sprawdź rozkład jazdy z przystankiem końcowym Oravice Meanderpark. Dojedziesz tam bezpośrednią linią z Bukowiny Tatrzańskiej, Poronina, Zakopanego, Kościeliska, Chochołowa oraz miejscowości na Słowacji tj, Dolny Kubin oraz Zuberec.

Urokliwe miejsce z widokiem na Tatry Zachodnie i Skoruszyńskie Wierchy znajduje się w Orawicach. Meander Thermal&Ski Resort to miejsce jeszcze nie odkryte przez tłumy polskich urlopowiczów. Termy połączone są z parkiem narciarskim. Znajduje się tam m.in. kolej linowa, z której goście Oravic mogą podziwiać cudowny krajobraz Tatr Zachodnich. W swojej ofercie Termy posiadają bilet łączony na obie atrakcje.

W Słowackich termach znajduje się kryty basen relaksacyjny, basen odkryty, strefa seniora, basen dla dzieci oraz jacuzzi, basen sportowy jak i z falami morskimi. Termy w Orawicy są idealnym miejscem na odpoczynek dla seniorów oraz rodzin z dziećmi. Jest to bardzo popularne miejsce wśród osób starszych. Nie oznacza to, że młodsi będą się nudzić! Atrakcje takie jak sztuczne fale, zjeżdżalnia wodna o długości 100 m, sauna, morska kąpiel areozolowa, bicze i gejzery wodne zapewnią zabawę niezależnie od wieku. Na pierwszym piętrze części krytej znajduje się kącik zabaw dla najmłodszych dzieci. Gdzie można bawić w basenie z piłeczkami, odkrywając tajne przejścia, domki i małe zjeżdżalnie. W sezonie głównym w kąciku pracują doświadczeni animatorzy, ulubieńcy dzieci.

Które z proponowanych basenów w okolicy Zakopanego już odwiedziłeś? Zapraszamy do skorzystania z naszych przewozów.  Sprawdź rozkład jazdy Eurolinii Tatry

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl