Jednodniowy wyjazd na narty. 5 rzeczy, o których musisz pamiętać

Styczeń 21, 2019

Planujesz wyjazd na narty? Zapraszamy do naszego poradnika. Zebrabus.pl kursuje bezpośrednio pod największe atrakcje Szczyrku. Dojedziesz z nami do
Beskid Sport Arena, Skrzyczne – Ośrodek Narciarski COS oraz Szczyrk Mountain Resort, który jest jednym z największych ośrodków narciarskich w Polsce. Wybierz swój przystanek docelowy i ruszaj na stoki narciarskie.

Sprawdź rozkład kursów

1. Co zabrać na narty?
Pakując się na jednodniowy wyjazd na narty ważna jest dobra organizacja. Jeśli zabierasz ze sobą swój sprzęt narciarski przewieziemy go bezpiecznie w naszym busie bez dodatkowych opłat. W godzinach pracy wyciągu jest możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu. Dlatego nie musisz martwić się o transport nart, butów narciarskich itp. Pamiętaj, aby zadbać o swoje bezpieczeństwo. Temperatura na stoku może spowodować wyziębienie organizmu. Jeśli często jeździsz na nartach warto zakupić wysokiej jakości bieliznę termoaktywną, kurtkę zimową, spodnie narciarskie. Nie zapominaj o tym, że śnieg odbija słońce. Nasze oczy i skóra potrzebują ochrony. Warto zabrać ze sobą gogle narciarskie, okulary przeciwsłoneczne oraz krem z filtrem. Sposób na niskie temperatury w górach, który zdobywa coraz większa popularnośc to stosowanie żelowych wkładek rozgrzewających do butów, plastrów rozgrzewających lub ogrzewaczy chemicznych – najlepsze są te jednorazowe.

2. Wspólny skipass w Szczyrku
W sezonie 2018/2019 został uruchomiony wspólny skipass BSA-COS-SMR. Jest to duże ułatwienie dla narciarzy. Nawet jeśli dopiero rozglądasz się za nauką jazdy na nartach możliwość skorzystania z oferty skipassu jest dużym ułatwieniem. Ośla łączka dla początkujących pomoże Ci poznać technikę jazdy na nartach. Możesz również skorzystać z lekcji u instruktora jazdy i spróbować siły na łatwych trasach narciarskich. Nie wiesz która trasa narciarska będzie dla Ciebie odpowiednia? Kupując wspólny skipass możesz to sprawdzić, nie przejmując się dodatkowymi kosztami.

3. Apteczka zimowa
Niezależnie czy na narty wybierasz się z dziećmi, z przyjaciółmi czy indywidualnie. Podstawowym wyposażeniem Twojego plecaka powinna być zimowa apteczka. Bezpieczeństwo przede wszystkim. Pamiętajmy o zabraniu folii NRC, plastrów na otarcia, bandażu elastycznego oraz innych środków opatrunkowych. Warto spakować też żel na stłuczenia oraz coś przeciwbólowego.

4. Numer telefonu GOPR i inne alarmowe
Udany wyjazd to taki podczas którego nie musimy się o nic martwić. Dlatego warto zapisać w telefonie numery do miejsc, które pomogą nam w zaskakujących sytuacjach:

  • 601 100 300 – GOPR
  • 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego
  • 532 784 111 – ZebraBus
  • 33 8178926 – Informacja Szczyrk Mountain Resort
  • 33 4434300 – Infolinia BSA (8:00 – 15:00)

5. Dobra zabawa i relaks!
Stoki narciarskie w Szczyrku są chętnie odwiedzane przez mieszkańców Katowic, Tychów i okolic. Niestety powoduje to problem ze znalezieniem wolnego miejsca parkingowego. Wybierając się na narty z Zebrabus.pl nie musisz zastanawiać się gdzie najlepiej zaparkować w Szczyrku. Podróż komunikacją publiczną to okazja na wyspanie się w drodze na stok oraz odpoczynku po dniu spędzonym na nartach. Dzięki nam w końcu bez problemu będziesz mógł wypić grzańca – przecież nie jesteś kierowcą 🙂 Pamiętaj jednak o tym, żeby nie przesadzać z alkoholem. Zebrabus.pl daje Ci możliwość codziennego relaksu w górach. Zorganizuj sobie wyjazd na który zasługujesz. Kursujemy codziennie! Dodatkowo mamy też pomysł na udany weekend. Wybierz się z nami do doliny Chochołowskiej. Poznaj stoki narciarskie w Tatrach. Stacja Narciarska Witów – Ski to nasz przystanek na trasie do Term Chochołowskich. Masz ochotę na zimowe sporty czy może relaks w największych termach na Podhalu?

Poznaj rozkład jazdy Szczyrk

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl