Informacja dla rowerzystów. Przewóz rowerów autobusami ZebraBus.

Lipiec 23, 2020

Mamy dobrą informację dla wszystkich rowerzystów. Na pokład ZebraBusów można zabrać swój rower. Zastanawiasz się gdzie pojechać na rower? Poszerzamy Twoje możliwości! Zobacz gdzie możesz się wybrać oraz ile kosztuje przewóz roweru do Zakopanego i nie tylko. Jeśli planujesz rowerowe wycieczki po Chochołowie, Witowie albo Kościelisku jest to jeszcze prostsze dzięki bezpośrednim połączeniom Śląska i Małopolski oraz Podhala. ZebraBus na swojej trasie ma przystanek nie tylko w Zakopanem. Jeśli interesuje Cię zwiedzanie Krakowa na rowerze lub planujesz zobaczyć jak wygląda Jura Krakowsko – Częstochowska i jej szlaki rowerowe ta oferta jest dla Ciebie.

Poznaj nowe miejsca i podróżuj rowerem po Polsce dzięki ZebraBus.pl

Możesz przewozić rower autobusem! 

Wakacje w Polsce dają wiele możliwości spędzenia czasu aktywnie. Dlatego też w naszej ofercie pojawiła się możliwość przewozu rowerów na trasie Tarnowskie Góry – Zakopane. Połączenie daje możliwość sprawdzenia, które szlaki rowerowe na Śląsku, w Krakowie i Tatrach będą dla Ciebie najciekawsze. W okolicy Krakowa i Zakopanego znajdują się trasy, które zarówno cieszą się zainteresowaniem osób lubiących podróże rekreacyjne oraz wyczynowe na rowerze. 

Podróżowanie z rowerem daje bardzo dużo możliwości. Planując swój urlop dzięki ekspresowym autobusom ZebraBus dojedziesz do miejscowości w której planujesz  spędzić urlop. Na miejscu podróżować możesz rowerem dzięki czemu nie stresujesz się parkingami oraz korkami w turystycznych miejscach. Takie rozwiązanie jest nie tylko tańsze, ale łatwiejsze do zorganizowania. Nawet jeśli pogoda, któregoś dnia nie dopisze zerknij na rozkład jazdy naszej Eurolinii, która kursuje po Podhalu oraz Słowacji kilka razy dziennie. Eurolinia Tatry

Gdzie jechać na rower? Rowerem po Krakowie

ZebraBus umożliwia dojazd do Krakowa m.in. z Zakopanego, Katowic, Tarnowskich Gór, Bytomia. Trasy rowerowe w Krakowie pozwalają poznać miasto z innej strony. Na rower można wybrać się nie tylko po centrum miasta, ale również odwiedzić m.in. Tyniec. Ciekawostką jest, że np. muzea w Krakowie co jakiś czas organizują wycieczki rowerowe z przewodnikiem. Bulwary Wiślane posiadają specjalnie wyznaczoną ścieżkę rowerową dzięki której możemy zobaczyć Kraków z innej perspektywy. 

Autobus do Krakowa pomoże też osobom, które chcą przejechać trasę prowadzącą przez Jurę Krakowsko – Częstochowską wybrać się na początek trasy. Szlak Orlich Gniazd liczy 180 km ścieżek rowerowym i zaczyna się właśnie w Krakowie. Również wycieczka w okolice Ojcowa jest dobrą propozycją dla rowerzystów lubiących podróże wśród natury.

Przystanek autobusowy ZebraBus znajduje się na dworcu MDA dzięki czemu pasażerowie znajdują się niecały kilometr od Rynku.

Zobacz informacje o autobusach do Krakowa

Trasy rowerowe w Tatrach

Propozycje tras rowerowych w Tatrach to temat na osobny artykuł. Możemy podróżować pomiędzy miastami np. Zakopane – Kościelisko, Chochołów – Krościenko, Zakopane – Bukowina Tatrzańska lub podróżować wśród górskich szczytów i dolin. 

Tatrzański Park Narodowy przygotował specjalne szlaki i drogi na których mogą poruszać się rowerzyści. Są jednak miejsca w których obowiązuje zakaz poruszanie się na rowerach lub pobierane są opłaty za wjazd rowerem. Miejsca te można je sprawdzić na stronie TPN.

Zobacz informacje o autobusach do Zakopanego