Aplikacje przydatne w górach. 3 appki, które powinien mieć każdy Tatromaniak.

Maj 26, 2020

Wyruszając na szlak trzeba się odpowiednio przygotować. Na szczęście z pomocą przychodzi nam nowa technologia. Nie ważne czy w Tatrach planujesz spędzić weekend czy wybierasz się na jednodniową wycieczką z Zebrabus.pl – te aplikacje pomogą Ci zaplanować pobyt w górach.

   SZLAKI TATRY

Aplikacja, która powinna się znaleźć na telefonie każdej osoby, która wybiera się w Tatry Polskie lub Słowackie. Rozpoczynając swoją przygodę z górskimi wędrówkami ciężko jest oszacować czas potrzebny na dotarcie do celu. Zwłaszcza gdy bilet powrotny jest już kupiony i musimy na przystanku znaleźć się o konkretnej godzinie. Szlaki Tatry posiadają kalkulator czasu przejścia oraz aplikacja może dobrać do nas najlepszą trasę. Wśród opcji można wybrać czy zależy nam na trasie szybszej czy krótszej oraz jaki jest stopień trudności. Bardzo pomocne narzędzie zarówno dla turystów, którzy chcą pospacerować łagodnymi podejściami, jak i Tatromaniaków.

Aplikacja wskazuje nie tylko interaktywną mapę szlaków wraz z wspomnianymi wcześniej funkcjami, ale też można sprawdzić miejsca, które warto po drodze odwiedzić. Planując wyjazd na Podhale warto wcześniej sprawdzić aktualne informacje na stronie Tatrzańskiego Parku Narodowego ponieważ to tak znajdują się najbardziej aktualne informacje dotyczące m.in. otwarcia szlaków i schronisk oraz pogoda. Aplikacja powstała w 2015 roku i przez ten czas pobrało ją ponad 100 000 osób. Niestety niedostępna jest ona na telefonach Iphone.

Szlaki tatry można pobrać na telefony z systemem android przez google play


RATUNEK

Ratunek to aplikacja, która może uratować życie. Nie tylko daje pewność, że możesz skontaktować się ze służbami ratunkowymi kiedy będziesz potrzebować pomocy, ale pomoże Ci zgłosić wypadek kiedy nie wiesz gdzie obecnie jesteś. Aplikacje można stosować nie tylko podczas górskich wypraw, ale również nad wodą. Wezwanie pomocy umożliwia kontakt telefoniczny z GOPR, TOPR< WOPR i MOPR. Podczas rozmowy przesyłana jest automatycznie informacja z dokładną lokalizacja osoby dzwoniącej. Jest to jedyna aplikacja dołączona do systemu powiadomień z których korzystają Ochotnicze Służby Ratunkowe. 

Aplikacja jest dostępna zarówno na telefony z systemem android jak i iOS. Pobrać aplikacje można ze strony:

Google play   App store


 APLIKACJE POGODOWE

Wybierając się na szlak trzeba wiedzieć na co się przygotować. Niestety o tym jak tragiczne w skutkach może być zignorowanie nadciągających burz przekonaliśmy się w sierpniu 2019 roku. Aplikacje pogodowe nie zajmują wiele miejsca na telefonie, a dzięki nim nie zaskoczy Cię deszcz. Nie ma złej pogody, tylko trzeba dostosować swoje plany do tej panującej. Często pasażerowie kupują bilety na przejazdy ZebraBusem kilka dni wcześniej i nie bardzo mając kontrolę nad tym co zastaną po przyjeździe na Podhale. Podczas bezpośredniego przejazdu ze Śląska do Zakopanego jest odpowiednio dużo czasu by móc sprawdzić czy panują odpowiednie warunki by zdobyć zaplanowany szczyt, czy może lepiej poznać miejsca, które sprawdzają się w razie niepogody. O polecanych przez nas atrakcjach możesz przeczytać na naszej stronie w zakładce Blog.

W sklepach z aplikacjami mobilnymi znajduje się wiele pozycji dotyczących pogody. Warto pobrać te dedykowane prognozie w Tatrach. Wśród naszych propozycji szczególnie polecamy dwie z nich.

 

Meteo Tatry

Dzięki tej aplikacji dowiedzieć się można co dzieje się w Tatrach Polskich. Dane pobierane są ze stacji meteorologicznych z różnych miejsc Podhala. Na bieżąco są tworzone kolejne aktualizacje ponieważ aplikacja jest dostępna od niedawna. Aplikacja jest dostępna zarówno na system Android jak i iOS. 

Google play   App store 

 

Pogoda – Tatry na żywo 2

Pobrana ponad 10 000 razy aplikacja z możliwością podglądu kamer umieszczonych w górach. Aplikacja daje dostęp na żywo do kamer Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, które znajdują się w najpopularniejszych górskich schroniskach. Dzięki tej aplikacji, możesz upewnić się czy prognoza z wykresów się potwierdza. Prawdziwi sympatycy gór również od czasu do czasu mogą zerknąć na ulubione szczyty w ramach zaspokojenia tęsknoty za wędrówkami. Pamiętaj o tym, że nasze Zebrabusy czekają na Ciebie i chętnie zawieziemy Cię bezpośrednio z Katowic, Sosnowca, Jaworzna oraz Krakowa na Podhale.

Aplikacja jest dostępna na urządzenia mobilne z systemem Android i można pobrać ją z Google Play.
Google play 

 

Meteo ICM

Sympatykom systemu iOS polecamy aplikacje Meteo ICM (również dostępna na Androida). Jest to prognoza z serwisu meteo.pl. Jednak do korzystania z informacji trzeba się przyzwyczaić oraz nauczyć się je odczytywać. Jeśli już opanujemy podstawowe informacje bardzo przyjemnie korzysta się z wykresów. Dodatkowo aplikacja może być używana nie tylko w górach ale i życiu codziennym.

Aplikacje można pobrać z App Store 


Jesteś już gotowy? To dobra pora, żeby zapoznać się z kierunkami podróży ZebraBus.pl

Sprawdź miejsca w które możesz pojechać razem z nami