5 pomysłów na niedrogie wycieczki w Polsce

Lipiec 2, 2020

Podróżowanie może być tanie, a ciekawe wycieczki można zorganizować samemu. Wczasy w Polsce to perspektywa wielu osób. Nie wiesz co robić podczas urlopu? Zobacz 5 pomysłów na niedrogie wycieczki z ZebraBus.pl

Kraków – miasto które warto zwiedzić w Polsce

Dawna stolica Polski czyli Kraków to miasto, które posiada wiele atrakcji na wakacje i nie tylko. Wybierając się do Krakowa w każdą pogodę znajdziemy atrakcję, która zaciekawi nawet najbardziej wymagających. W dniach powszednich wiele instytucji w Krakowie proponuje darmowy wstęp.  Między innymi w tygodniu bez biletu można odwiedzić Podziemia Kościoła św. Wojciecha, Muzeum Archeologiczne, MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, Podziemia Rynku, Muzeum Historyczne. 

Spacer po zabytkowych miejscach Krakowa również może pozwolić na odkrywanie miasta na nowo. Warto zobaczyć najbardziej popularne atrakcje i zrobić listę miejsc, które chcemy odwiedzić. Nasz autobus zatrzymuje się przy centrum miasta na dworcu głównym MDK (dawny PKS) dlatego dodatkowo oszczędzasz na biletach komunikacji miejskiej. Do Krakowa dojedziesz z Tarnowskich Gór za 19 zł, z Sosnowca za 15 zł, z Jaworzna za 15 zł, z Zakopanego bilet kosztuje 26,90 zł.

WIĘCEJ INFORMACJI O POŁĄCZENIU DO KRAKOWA

Spacer w Tatry – jak dojechać na szlak? 

Dojazd w Tatry dzięki bezpośrednim autobusom ze Śląska jest dużo prostszy. Planując urlop w górach warto wybrać się na szlak i ruszyć w wędrówkę, która nic nie kosztuje. Piękne widoki można znaleźć nie tylko na szlakach płatnych w kasie Tatrzańskiego Parku Narodowego. Za darmo rusz w trasę, która prowadzi m.in. na punkt widokowy Antałówka lub Doliny ku Dziurze i Doliny za Bramką. Często wybierając się w Tatry warto sprawdzić czy za spacer w górach pobierana jest opłata. 

Podróżując ZebraBusem można wysiąść w najpiękniejszych okolicach Zakopanego. Zaplanuj przejazd do miejscowości tj. Raba Wyżna, Czarny Dunajec, Podczerwone, Koniówka, Chochołów, Witów, Dolina Chochołowska, Kościelisko i Zakopane. 

SPRAWDŹ ROZKŁAD JAZDY I LISTĘ PRZYSTANKÓW

 

Najpiękniejsze górskie miejscowości w Tatrach

Z linią ZebraBus z możesz zaplanować wyjazd do Zakopanego z noclegiem lub jednodniową wycieczkę. Warto jednak zobaczyć, które
górskie miejscowości Podhala zrobią na Tobie największe wrażenie. Nasza ekspresowa linia zbliżając się do Tatr pozwala na dotarcie do wielu miasteczek i wsi, które zachwycają swoją architekturą, widokami oraz są dobrą bazą noclegową dla turystów z całej Polski. W rodzinnej agroturystyce odpoczniesz od zgiełku miasta. Na naszej trasie zatrzymujemy się m.in. Czarnym Dunajcu, Chochołowie, Witowie, i Kościelisku. Za przejazd z Tarnowskich Gór zapłacisz 43,50 zł, z Katowic 39,50 zł, z Krakowa 26,90 zł.

Dodatkowo ZebraBus kursuje codziennie więc w razie potrzeby zawiezie Cię bezpośrednio na Krupówki czyli do centrum Zakopanego. Posiadamy też drugą linię, która kursuje na Słowację. Zobacz rozkład Eurolinii Tatry

WIĘCEJ O PRZYSTANKACH NA PODHALU

Chochołowskie Termy bezpośrednio i z promocją

Każdy zasługuje na relaks zwłaszcza gdy trwają wakacje. Chochołowskie Termy to największy kompleks basenów termalnych w Polsce. Za bilet przejazdu ZebraBusem zapłacisz z Tarnowskich Gór 43.50 zł, z Katowic 39.50 zł, z Krakowa 26.90 zł. Dodatkowo możesz zakupić wejściówkę na Chochołowskie Termy w specjalnej cenie tylko dla naszych pasażerów. Zapłać za 3-godzinny bilet i korzystaj ze wstępu przez 5 godzin! Bilet możesz kupić przez nasz system wybierając termin przejazdu (zaznacz “wybierz” przy terminach i przejdź dalej) i dobierając opcję biletu wstępu na termy (zaznacz pole przy wejściówce która Cię interesuje). 

WIĘCEJ INFORMACJI O CHOCHOŁOWSKICH TERMACH

Poznaj atrakcje Śląska i Zagłębia

Dzięki połączeniu z Podhalem ZebraBus umożliwiło zorganizowanie wycieczki na Śląsk i do Zagłębia. Rejon aglomeracji nie kojarzy się już z przemysłem, a posiada wiele atrakcji, które warto odwiedzić. Sprawdź co warto zobaczyć na Śląsku i w Zagłębiu i kup bilet do jednego z miast na naszej trasie. ZebraBus oferuje dojazd od Jaworzna, Sosnowca, Katowic, Chorzowa, Bytomia i Tarnowskich Gór. Dla osób lubiących zabawę wieczorny przyjazd jest okazją do odwiedzenia klubów i dyskotek. Również warto pamiętać, że Śląsk posiada szeroką ofertę wydarzeń kulturalnych w tym koncertów międzynarodowych gwiazd muzyki i nie tylko. 

Zaplanuj kilkudniowe zwiedzanie województwa Śląskiego. Oprócz muzeów i wystaw, które przybliżą Ci historię regionu warto odwiedzić między innymi Park Śląski i przejechać się Koleją linową „Elka”, zobaczyć Stadion Śląski i wybrać się do ZOO w Chorzowie. Cały dzień można również spędzić w Wesołym Miasteczku Legendia, który jest najstarszym lunaparkiem w Polsce. Zobacz ile atrakcji na Śląsku i w Zagłębiu jest w zasięgu naszej trasy. W Sosnowcu warto zobaczyć Zamek Sielecki, Egzotarium, natomiast Tarnowskie Góry oprócz zabytkowego centrum od 2017 roku posiadają wpisane na listę UNESCO Kopalnie rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi. Z Bytomia przez piękne zielone okolice można podróżować najstarsza nieprzerwanie czynną koleją wąskotorową na świecie. To tylko wybrane z licznych atrakcji na Śląsku.

Zaplanuj swoje wakacyjne wycieczki razem z ZebraBusem. Już teraz zarezerwuj bilet i rozpocznij tanie podróżowanie!

 

Przykładowe połączenia ZebraBus.pl :

• Katowice – Zakopane
• Tarnowskie Góry – Kraków
• Kraków – Dolina Chochołowska
• Jaworzno – Chochołowskie Termy
• Kraków – Sosnowiec
• Bytom – Zakopane
• Jaworzno – Zakopane
• Katowice – Chochołowskie Termy
• Tarnowskie Góry – Zakopane
• Sosnowiec – Kościelisko
• Zakopane – Katowice
i wiele innych relacji…

WYBIERZ KIERUNEK NA WAKACJE