4 miejsca, które musisz odwiedzić na Podhalu

Luty 6, 2019

Nie tylko Tatry stanowią atrakcję Podhala i Małopolski. Przepiękny surowy klimat gór jest przełamany łagodnymi dolinami i obfitującymi w kolorową roślinność szlakami. Jest to rejon dla aktywnych, ale też dla osób potrzebujących odpoczynku nie tylko na łonie natury. Podhale obfituje w wiele ciekawych miejsc, o których może i słyszałeś, ale jeśli jeszcze nie byłeś, to zobacz listę rzeczy do nadrobienia:

1. Chochołowskie Termy
Odkryj wyjątkowe miejsce na mapie Podhala – Chochołowskie Termy. W tym miejscu można zrzucić z siebie wszelkie stresy i zanurzyć się w odprężających właściwościach wód termalnych. Chochołowskie Termy są także idealnym miejscem do relaksu lub wypoczynku po górskich wędrówkach. Kompleks oferuje 30 basenów i beczek wypełnionych wodą termalną o właściwościach leczniczych i terapeutycznych. Hydromasaże w wodzie solankowej czy też aktywny relaks w basenie pływackim, to tylko niektóre z atrakcji, które czekają w Chochołowie. To największe takie termy w Polsce. Termy z basenami wewnętrznymi i zewnętrznymi są czynne całorocznie – temperatura w basenach zewnętrznych sięga 32-36 stopni. Dodatkowo, relaksując się w basenie z gorącą wodą można podziwiać niesamowitą panoramę Tatr. Oprócz strefy basenowo-leczniczej znajduję się na Termach również strefa Saunarium i Wellness. Po korzystaniu z dobrodziejstw Term, warto również pamiętać o zaspokojeniu apetytu – Termy mają do zaoferowania bogatą ofertę gastronomiczną w restauracji, a także w barach przy basenach zewnętrznych.

2. Chochołów
Jest nazywany “żywym skansenem” i nie bez powodu – miejscowość składa się niemal wyłącznie z zabytkowych, stuletnich, góralskich chat. Dwa razy w roku – przed Wielkanocą i Bożym Ciałem, mieszkańcy myją domki wodą z mydłem, by jasne drewno zachowało swój kolor i nie ciemniało. Zarówno latem, jak i zimą Chochołów przywodzi na myśl bajkową krainę, gdyż drewniane domki pokryte śniegiem wyglądają jak z pocztówki. Latem natomiast Chochołów przyciąga ciszą, spokojem i bliskością do wielu szlaków spacerowych, rowerowych i turystycznych. Warto również zobaczyć Muzeum Powstania Chochołowskiego, w którym prezentuje się historyczno-etnograficzna ekspozycja.

3. Dolina Kościeliska
Dolina Kościeliska to najpopularniejsza, znana i chętnie odwiedzana dolina w Tatrach. Dolina obfituje w ciekawe formy skalne i jaskinie. Jest świetnym miejscem do spacerów dla każdej grupy wiekowej. Dolina w różnych porach roku oferuje niesamowite kombinacje wycieczek, dlatego warto ją odkrywać zarówno latem, jak i zimą. Warto tu odwiedzić Wąwóz Kraków, Smreczyński Staw i schronisko na Hali Ornak, gdzie można nabrać sił do dalszej drogi. Trasa turystyczna w dolinie dostępna jest całorocznie. To również miejsce początkowe do wypadów na kilka tatrzańskich szczytów.

4. Dolina Chochołowska
Dolina Chochołowska to największa i najdłuższa tatrzańska dolina. . Jej popularność nie wynika jedynie ze świetnych tras, ale również z przepięknego krajobrazu i kwitnących krokusów, które pokrywają całą dolinę kwietnym dywanem. Dlatego właśnie wiosną warto się przejechać w te rejony, koniecznie z aparatem fotograficznym! Dolinę Chochołowską można poznawać pieszo, na rowerze lub zimą na nartach biegowych,. Dla mniej wymagających turystów polecamy spacer do schroniska na Polanie Chochołowskiej. Dla bardziej wymagających są do dyspozycji szlaki turystyczne na okoliczne szczyty tatrzańskie – na przykład Ornak lub Wołowiec.

Bezpośrednio autobusem
Jeśli w którymś z tych miejsc jeszcze Cię nie było – warto nadrobić zaległości, gdyż Podhale kryje w sobie więcej urokliwych miejsc, niż myślisz. A właśnie do nich możesz się dostać bezpośrednim połączeniem z Katowic lub Krakowa – wraz z ZebraBus.pl. Zatrzymujemy się bezpośrednio na przystanku w Chochołowskich Termach, Chochołowie, a także dojeżdżamy pod same wejścia do Dolin.

Poznaj nasz rozkład i już planuj trasę na Podhale!

Katowice – Kraków – Kościelisko

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl